top of page
DSCF8334_edit_3_edited.jpg

Hikayemiz

Hikaye 2020'de iki Fransız’ın (Kevin & Tom) Kadıköy'de kendi mutfaklarını açmaya karar vermesiyle başlıyor. Yağmur (şehrin en havalı şefi) ile birlikte değerlerini hayata geçirmek için yeni bir konsept yarattılar. Mamabowl'da, Türkiye ve Avrupa'nın en iyi lezzetlerini bir bowl’da birleştiriyoruz. Bunun için kaliteli İtalyan peynirleri, Fransız usulü soslar ve Antakya'nın en iyi ürünlerini kullanıyoruz. Ama bizim için daha da önemli olan, işletmemizi sağlık ve ekoloji açıdan güçlü değerlerle sürdürmek. Bazılarınız sağlığın zevkle beraber gitmediğini düşündüğü için, lezzetli ve doyurucu bir deneyim sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ve tabii ki her şey sevgiyle el yapımı!

Felsefemiz mükemmel olmak değil,ama her gün biraz daha gelişmek. Restoranımız olmasa da siparişinizi mutfağımızdan alıp, ekibimize her zaman merhaba diyebilirsiniz, görüşmek üzere!

Mama Bowl ailesi

Ekibimiz

Kevin

Dövmeli olmasına ve Thai boks yapmasına rağmen korkmayın. Kevin her zaman sakin ve misafirperverdir! Paris'te büyüdü ama Kadıköy’e aşık oldu....

Kevin deneyimli bir proje yöneticisiydi, bu nedenle Mama Bowl'da her şeyin iyi organize olduğundan emin olabilirsiniz. Onunla Türkçe veya Çince konuşabilirsiniz ve en önemlisi kamp için Türkiye'de ki en iyi yerleri her zaman ona sorabilirsiniz!

  Kurucu

  DSCF8366_edit_edited.jpg
  DSCF8292_edit.jpg

  Yağmur

  Yağmur genç ve gerçekten çok yetenekli bir şef. Yani, Chocalmond tartını denediniz mi? Hayır mı? Tamam, o zaman DAHA anlayamazsınız. Neyse, Yağmur’un lezzetlerini seviyorsan lütfen ona bunu söyle, çünkü bu onu her zaman çok mutlu edecektir :) Yağmur yemek yaparken deep electronic müzik dinlemeyi sever ama merak etmeyin, dans edip aynı anda yemekte pişirebiliyor.

   Chef ve Genel Müdür

   Tom

   Tom Fransa'nın kuzeyinde küçük bir kasabada büyüdü. 2012 yılında Erasmus sırasında İstanbul'u keşfetti ve Kadıköy'e yerleşmeye karar verdi. Tom gerçekten şüpheci bir insandır, bu yüzden söylediğiniz her şeyi kontrol edilmesine hazır olun.

   Burrata peynirinin nasıl yapıldığı ve kara delikler hakkında derin konuşmaları sevse de henüz kendini Türkçe olarak ifade edemiyor, o yüzden sabırlı olun.

    Kurucu

    DSCF8368_edit.jpg

    Kronoloji

    Ekim 2020

    Fikir

    Kevin & Tom, en iyi tedarikçileri ve tarifleri araştırarak Mama Bowl konsepti üzerinde çalışmaya başlar.

    Mart 2021

    Dükkanımız bulundu

    Mutfak atölyemizi Kadıköy'ün kalbinde bulduk. Biraz tadilattan sonra yemek yapmaya hazırdık.

    Nisan 2021

    Yağmur maceraya katılıyor

    Ekip büyür ve mutfak biter.

    Temmuz 2021

    Açıldık!

    Mama Bowl konseptini duyurmanın tam zamanı :)

    IMG_2242.heic

    Burrata kedimiz

    Mutfağımızı açtıktan kısa bir süre sonra bu güzel sokak kedisi peynirlerimizden gerçekten etkilendi ve çalışma saatlerimizde bizimle kalmaya karar verdi. Zamanını kimsenin çok stresli olmadığından emin olmak için harcıyor.

     Mutluluk Müdürü

     bottom of page